Güzel ahlaklı bir insan hangi özelliklere sahip olmalıdır?


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

7. Sınıf Din Kültürü Güzel ahlaklı bir insan hangi özelliklere sahip olmalıdır? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bence güzel ahlaklı bir insan yalan söylemek, insanları incitmek, alay, dedikodu gibi şeylerden uzak duran, tatlı dilli, misafirperver, yumuşak ve güzel huylu, zorda kalana el uzatan , insanları affeden ve kin tutmayan bir insandır. Hakkını güzel ve kibar bir şekilde savunur ama insanları incitmez. Hakkını yedirmez ama kimseyi kırmadan bunu yapar. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Güzel ahlaklı bir insan hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Güzel ahlaklı olan insanlar büyüklerine saygılı küçüklerimize sevgi ile hayvanlara bitkilere zarar vermeyen merhamet ile yaklaşan kişisel özelliklere sahip olurlar ayrıca güzel ahlaklı insanlar temiz olurlar çevresini kirletmez Doğal kaynakları tasarruflu ve bilinçli bir şekilde kullanır güzel ahlaklı bir insan çevresindeki insanlara kaba davranması onları kırmaz incitecek sözlerde bulunmaz her zaman güzelliklerden yanadır alımlı ve sabırlı davranışları vardır torunlar karşında çözüm yolu bulur güzel ahlaklı olmak bir de peygamber efendimizin bir hediyesidir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!