Güzel ahlaklı bir insanda bulunması ve bulunmaması gereken davranışlara örnekler düşünüp aşağıdaki tabloyu tamamlayınız.


Din Kulturu Ogretmeni

4. Sınıf Din Kültürü Güzel ahlaklı bir insanda bulunması ve bulunmaması gereken davranışlara örnekler düşünüp aşağıdaki tabloyu tamamlayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Güzel ahlaklı bir insanda bulunması gereken davranışlara örnekler; dürüst olmak, insanlara iyi davranmak, anne babaya ve büyüklere saygılı, küçüklere merhametli olmak, verdiği sözü tutmak, emanet verildiği zaman ona sahip çıkmak.
Güzel ahlaklı bir insanda bulunmaması gereken davranışlara örnekler; Yalan söylemek, iftira , dedikodu gibi hareketlerde bulunmak, insanlarla alay etmek, lakap takmak, kırıcı söz ve hareketlerde bulunmak, kin beslemek ve insanların gizli sırlarını araştırmaktır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Güzel ahlaklı bir insanda bulunması ve bulunmaması gereken davranışlara örnekler düşünüp aşağıdaki tabloyu tamamlayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!