“Haberleşme” ve “geçmiş” sözcükleri size neleri çağrıştırıyor?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe “Haberleşme” ve “geçmiş” sözcükleri size neleri çağrıştırıyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Haberleşme” ve “geçmiş” sözcükleri size neleri çağrıştırıyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Haberleşme kelimesi bana insanın görüşmesi gerektiği kişilerle veya sevdiği insanlarla bağ kurmak için iletişime geçtiği yolları çağrıştırıyor.

“Geçmiş kelimesi ise insanların yaşadıkları bu andan önce olan olaylar dizilimini çağrıştırıyor.
Bu iki kelime yan yana kullanıldığı zaman ise geçmiş zamandan bugüne kadar kullanılmış olan haberleşme araçlarını çağrıştırıyor.


“Haberleşme” ve “geçmiş” sözcükleri size neleri çağrıştırıyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Haberleşme ve geçmiş sözcükleri beraber kullanıldığı zaman ,bana ,geçmişten bugüne kadar kullanılmış olan ,insanların haberleşme araçlarına ve tekniklerini çağrıştırmaktadır.

İnsanlar ilk önce duman, telgraf ,mektup ,güvercin gibi çağlarının teknolojilerle haberleşmiş ve daha sonra bu iletişim  şekli, telefon ,bilgisayar , internet gibi daha hızlı hale ulaşmıştır.

Bu iletişim şekli gün geçtikçe daha hızlı ve kaliteli hale gelmekte insanlar geçmiş zamandan bugüne kadar yapılmış olan bu büyük icatlarla sevdikleriyle istedikleri her an görüşebilmektedir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

“Haberleşme” ve “geçmiş” sözcükleri size neleri çağrıştırıyor?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Haberleşme ve geçmiş anında ne anlama geldiğini ve ne anlatmak istediğini anlamak istediğiniz zaman Türkçe dersinde bulan bu konuyu daha iyi bir şekilde anlamak ve birleştirmek istediğimiz zaman doğru kaynak olan derslerimize yüksek not elde etmemizi sağlayan ve her zaman güzel ve doğru cevapları ile bizi etkileyen Forum sayfaları sitesini ziyaret ederek buradaki efsane cevaplarla konumu ve dersimi rahat bir şekilde yaptım, efsane cevaplarınız için çok teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!