Ders Notları

Hac, insan davranışlarını nasıl etkiler? Belirtiniz.

7. Sınıf Din Kültürü Hac, insan davranışlarını nasıl etkiler? Belirtiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hac, insan davranışlarını nasıl etkiler? Belirtiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Hac insan davranışlarını düzenleyerek insanların güzel bir şekilde iletişim kurmaları ve güzel ahlaklı olmalarını sağlayan dinimizde önemli farz ibadetlerin den bir tanesidir.


Hac, insan davranışlarını nasıl etkiler? Belirtiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Hac insanların davranışlarını etkilemesinin temel sebebi hacca giden bir kişinin yapmış olduğu hatalardan tövbe ederek Yüce Allah Celle Celalühü çizmiş olduğu güzel ahlak dinine tam olarak bağlanması ve bu yolda insanların yararına çalışmasına karar vermesi ile başlar.

Hac insan davranışlarını etkilemesinin temel sebebi hacca giden tövbe eden bir kişinin geri döndüğünde insanlarla var olan iletişiminde güzel ahlak üzerine olarak ibadetlerini en iyi şekilde yapmaya çalışması Onun bütün davranışlarını düzelterek Allah’ın sevdiği bir kulu olmasını sağlar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Hac ibadetini yapmış olan Müslümanlar genellikle Mekke ve Medine şekillerinde ibadetlerini gerçekleştirdiklerini zaman Allah’ın rahmetine peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin bize de hayvanı ve oradaki manevi duyguların ne kadar yüksek ve değerli olduğunu ifade ederler. Hacca gitmiş Müslümanlar genellikle güzel ahlaklı ibadetlerde düşkün olan ve benimsemiş oldukları ahlaki davranışlarla örnek gösterilen insanlar arasında yer alırlar. Türk toplumunda da hacca giden insanlara Ayrıca bir sevgi ve saygı duyulur

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.