Ders Notları

Haccın insanlar arası etkileşime ve iletişime olan katkıları hakkında bilgi veriniz.

7. Sınıf Din Kültürü Haccın insanlar arası etkileşime ve iletişime olan katkıları hakkında bilgi veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Haccın insanlar arası etkileşime ve iletişime olan katkıları hakkında bilgi veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Haccın insanlar arası etkileşime ve iletişime olan katkıları çok fazladır. Haccın insanlar arasında var olan kırgınlıkları giderdiği Toplumu bir araya getir diye insanların iletişimde güzellikler sağlayarak güzel ahlak üzerine var olan sorunların çözüldüğünü ifade etmemiz mümkün olacaktır.


Haccın insanlar arası etkileşime ve iletişime olan katkıları hakkında bilgi veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Haccın insanlar arasında etkileşimi örnek verecek olursak hacca giden bir kişinin yapmış olduğu hatalar dan vazgeçerek insanlar arasında güzel bir şekilde güzel sözler söyleyerek toplumun güzelleşmesini sağlaması toplumun daha iyi bir yere gelmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Hacım insanlar arasındaki iletişime örnek verilecek olursa Hac ile beraber insanların yapmış olduğu fenalıklardan kötülüklerden yanlış davranışlardan tövbe etmesi sonucunda insanlar arasındaki var olan soruların kolay bir şekilde çözüleceği araları kötü olan kişilerin düzeleceği ve hoşgörü güzel ahlak üzerine insanlar arasındaki iletişimin daha sağlam bir seviyeye yükseleceğini ifade etmemiz doğru olacaktır.

İşte bu şekilde Haccın insanlar arasında etkileşime ve iletişime ne kadar denli önemli bir yarar sağladığını söyleyebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Hac ibadeti yaparken utsal toprakları ziyaret etmek Hac ibadetini yerine getirmek Mekke ve Medine şehirlerinin ziyaret ederek oradaki manevi duyguları benimsemek orada olan Müslümanlarla beraber ibadetlerimizi gerçekleştirmek birlik beraberlik huzur ve İslam dininin benimsenmesi ve yayılması için oldukça önemli bir anlayıştır. Müslümanlar İslamın şartlarından biri olan Hac ibadetini yerine getirdikleri zaman dünyanın birçok yerinden gelen farklı renk ve farklı renkler dilleri konuşan insanlarla bir arada Müslümanlık ibadetlerinden en güzel birini yapmış olurlar. Müslümanların bir arada tutan ve Müslümanların temel ibadet yerlerinden biri olan hacer-ül esved’i ziyaret etmek Müslümanlar arasındaki ilişkileri düzeltir ve yönetir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.