Ders Notları

Hafif yaralanmalarda yapılan ilk yardım uygulamalarını anlatınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Hafif yaralanmalarda yapılan ilk yardım uygulamalarını anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hafif yaralanmalarda yapılan ilk yardım uygulamalarını anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Hafif yaralanmalar eğer çarpma gibi durumlar ise, şişmenin önlenmesi için buz uygulaması gibi soğuk uygulamalar yapılabilir. Eğer sıyrık gibi yaralanmalar varsa yara bandı takılabilir yada enfeksiyon kapması mümkün olan yaralar varsa tentürdiyot gibi maddelerle yaranın temizlenmesi sağlanabilir.


Hafif yaralanmalarda yapılan ilk yardım uygulamalarını anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Hafif yaralanmalarda kişinin kendisi veya çevresindeki kişilerin yardımı ile ilk yardım yapılabilir. İlla bir uzmanın veya ilk yardım eğitimi bilen kişilerin olmasına gerek yoktur.  Yaranın durumuna göre ilk yardım şekli değişecektir. Yara çarpma gibi durumlardan meydana gelen yara  ise, şişmenin önlenmesi için buz uygulaması gibi soğuk uygulamalar yapılabilir. Buz bez gibi birşeyin içine konarak yaraya konur. Eğer sıyrık gibi yaralanmalar varsa yara bandı takılabilir yada enfeksiyon kapması mümkün olan yaralar varsa tentürdiyot gibi maddelerle yaranın temizlenmesi sağlanabilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Hafif yaralanmalarda yapılacak ilk yardım elbetteki yara bandıyla veya Pamuk tahta riot veya kolonya ile ya da bir yara kremi ile yapılabildiğini biliyoruz ilk yardım çantasında elbetteki bu malzemelerin bulunması gerekir Ayrıca gazlı Bir bez ve antibiyotik krem ile ilk yardımın ilk müdahalesi yapılabilir ilkyardım elbetteki bu basit basit müdahale yoludur basit olmayan yollarda ilkyardım bilginiz yoksa uygulamaya geçmemeliyiz 18 yaşına geçmiş her bireyin ilk yardım bilgisi olması elbette ki çevresindeki insanların sağlığı ve yaşam tutulma hakkını arttırır küçük yaralanmalardan ilk yardımı elimizden geldiği kadar yapabilir ve karşımızdaki de uygulayabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.