Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;

Cevap : Hafta sonları eğer ailece bir yer ziyareti veya faaliyet yapmayacaksak günümün çoğunu bunlarla geçiriyorum. Eğer bunlar icat olmasaydı hayatımız çok farklı olurdu. Muhtemelen arkadaş çevresi ile takılır daha çok kitap okur, ders çalışır ve sosyal hayatımız olurdu.


Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;

Cevap :Hafta sonları vaktimin neredeyse tamamını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorum. Derslerimi bitirdikten sonra eğer bir yere geziye gitmeyecekse bu şekilde vakit geçiriyorum. Eğer bu araçlar icat edilmese muhtemelen başka aktiviteler bulur ve ailemiz ve sosyal hayatımızla daha çok aktif halde vakit geçirirdik.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Hafta sonu büyük bir kısmını uyuyarak dinlenerek ailemle zaman geçirerek televizyon karşısında veya teknolojik ürünlerin karşısında geçirmeyi tercih ediyorum. Ayrıca  kitap okumayı yemek yapmayı kişisel. sorumluluklarımı ve görevlerimi yerine getirmeli de ihmal etmiyorum. Varsa aile bireyleri mi ev işlerinde yardım ediyorum. Genellikle hafta sonları odamı temizlemeyi banyo yapmayı tırnaklarımı kesmeyi elbiselerimi düzenlemeyi ihmal etmiyorum. Hafta sonlarında çalışmadı iki aile bireylerimiz de gezmeye çıkmak beyaz sohbet ederek de geçirebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!