Haklarını kullanamayan çocuklara neler önerirsiniz?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Haklarını kullanamayan çocuklara neler önerirsiniz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Haklarını kullanamayan çocuklara neler önerirsiniz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Haklarını kullanamayan çocuklara eğer güçleri yetiyorsa yetkililere başvurmalarını eğer bunlara güçleri yetmiyorsa En azından çalışarak ve okuyarak büyüdükleri zaman kendileri ve diğer çocukların haklarını savunmalarını öneririm.


“Haklarını kullanamayan çocuklara neler önerirsiniz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Çocuklar bedensel olarak büyükler kadar kuvvetli olmadığı için ve ellerinde maddi bir güç olmadığı için bazı şeylere karşı gelemezler.

Onların belli bir yaşa ve eğitim düzeyine gelinceye kadar büyükleri tarafından destek çıkılmaları ve haklarını korunması lazımdır

Ancak büyükler bunları bilerek veya bilmeyerek yapmıyorsa bu durumda çocuklar en azından okumanın ve kendilerini geliştirmenin yoluna bakmalı böylece yaşları büyüdüğü zaman diğer çocuklara da sahip çıkmalıdır.



 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Haklarını kullanamayan çocuklara neler önerirsiniz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...




Tuğçe
Haklarını kullanamayan çocuklar birçok şeyden mahrum kalır hayatlarda ve yaşadıklarından ve eksiksiz bir şekilde yaşayamazlar her zaman hayatları boyunca sorun yaşadıkları için elbette ki gelişimlere de tamamlanmaz bir insan haklarını savunduğu zaman barınma sağlık eğitim yaşama ve her türlü Haktan faydalandığı için daha geleceğe Güzel bakan bir birey olarak yetişir bu sebepten dolayı haklarımızı ve tam bu şekilde bilmek ve haklarımızı kullanabileceğimiz ortamlarda yaşamak gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!