Ders Notları

Hangi bilgisayar oyunlarını oynuyorsunuz? Bu oyunların hangi ülkede yapıldığını, karakterlerini, amacını, bölümlerini vb. ni anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Hangi bilgisayar oyunlarını oynuyorsunuz? Bu oyunların hangi ülkede yapıldığını, karakterlerini, amacını, bölümlerini vb. ni anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hangi bilgisayar oyunlarını oynuyorsunuz? Bu oyunların hangi ülkede yapıldığını, karakterlerini, amacını, bölümlerini vb. ni anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Lütfen bilgisayar oyunları arasında satranç dama gibi oyunlar tercih ederek zeka gelişimini sağlıyorum Bu tür oyunlar genel olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilmiş ve yana olarak Microsoft  içerisinde yer alan oyunlardır.


Hangi bilgisayar oyunlarını oynuyorsunuz? Bu oyunların hangi ülkede yapıldığını, karakterlerini, amacını, bölümlerini vb. ni anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Genel olarak futbol oyunları gibi oyunlar oynarım. Bu tip bilgisayar oyunları genel olarak Birleşik Devletler’de ve İngiltere gibi ülkelerde üretilerek kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır karakterleri ise genel olarak günümüzde var olan futbolcular ve futbol takımlarıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bilgisayar oyunlarını oynarken özellikle eğitici ve bilgilendirici oyunlar seçmeyi tercih ediyorum. Örneğim çok fazla sıkıldığım zaman santrançta ama ve bulmaca gibi eğitici ve öğretici oyunları tercih etmek tercihlerim arasında yer alır. İnternette zaman geçirdiğin zaman haber bilgi ve farklı alanlarda eğitim mek için birçok video da istiyorum. Çeşitli konularda birçok bilgiyi genel ağ sayesinde bulabiliyorum. İnternette çok fazla zaman geçirmek ve yaşımıza göre olmayan videoları ve oyunları oynamak bizleri olumsuz yönde etkileyebilir. Kendi yaşımıza göre oyunları belirlemek için büyüklerimizden yardım isteyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.