Hangi bilim dallarına ilgi duyuyorsunuz? Neden? | Forum Sayfa Cevapları

Hangi bilim dallarına ilgi duyuyorsunuz? Neden?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Hangi bilim dallarına ilgi duyuyorsunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hangi bilim dallarına ilgi duyuyorsunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Arkeoloji, fizik ve astronomi üzerine ilgi duymaktayım.

Arkeoloji bilimine ilgi duyarım, çünkü;tarih içerisinde yaşayan  insanların kültürlerini, sosyolojik durumlarını, coğrafya ve etnoloji içerisinde araştırarak yeni keşifler yapmayı isterim.

Fizik bilimine ise gelişen teknolojinin ve yapay zeka gibi buluşlarla geliştirerek, insanlığa fayda sağlayacak, buluşlar kazandırmak isterdim.

Astronomi üzerine :Uzay ve evren üzerine çeşitli araştırmalar yaparak uzay üzerindeki diğer galaksiler, gezegenler ve bu gezegenler üzerinde hayat olasılığı olabilecek yeni keşifler yapmak isterim.


Hangi bilim dallarına ilgi duyuyorsunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :İlgi duyduğum konular ve araştırmak istediğim bilim dalları arkeoloji, tarih, fizik, elektrik, ışın enerjisi, uzay ve astroloji üzerine ilgi duymaktayım.

Arkeoloji ile tarih içerisinde yaşayan bizden önce yaşamış olan, tarih öncesi çağlarda yaşayan medeniyetler ve kültürler hakkında araştırma yapıp yeni keşifler bulmak isterdim. Örneğin; Şanlıurfa’daki Göbekli Tepe gibi keşiflere katılıp bu buluşların bir parçası olmak isterdim.

Elektrik ve fizik üzerine keşifler yapıp, yapay zeka ile birlikte teknolojik gelişimlerde büyük buluşlar yapmak isterdim. Belkide ilk zaman yolcusu veya ışık hızıyla yolculuğu keşif eden ve gezegenler arası yolculuğu yapan insan olurdum.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Hangi bilim dallarına ilgi duyuyorsunuz? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!