Ders Notları

Hangi durumlarda başkalarının fikirlerinden etkilenirsiniz? Örnekler veriniz.

4. Sınıf Türkçe Hangi durumlarda başkalarının fikirlerinden etkilenirsiniz? Örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hangi durumlarda başkalarının fikirlerinden etkilenirsiniz? Örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Normal şartlarda kendi duygu ve düşüncelerimi dile getirebilirim. Fakat arada kalıp bir karar vermem gerektiği durumlarda  fikirlerine güvendiğim öğretmenim, annem, babam gibi kişilerden yardım isterim. Bana göre daha olgun ve farklı düşündükleri için fikirleri beni etkiler.


Hangi durumlarda başkalarının fikirlerinden etkilenirsiniz? Örnekler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İkilemde kaldığım durumlarda başkalarının fikirlerinden etkilenirim. Arada kalıp bir seçim yapmam gerekirse eğer fikirlerine saygı duyduğum, benim iyiliğimi düşünen gerçekten doğru fikirler verebilecek annem, öğretmenim, ablam, abim gibi kişilerden yardım isterim.

Onlardan gelen cevap üzerinde düşünür, ona göre seçimimi yaparım. Basit konular olursa kimse ile istişareye girmeden kendim fikirlerimi söyleyebilirim. Zaman zaman arkadaşlarımla da fikir ayrılığına düşüp bir konu üzerinde tartışabiliyoruz. Onlarda bana güvendikleri için fikirlerime saygı duyarlar ve uygulamak isterler.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sağlıklı bir ruh haline sahip başkalarının düşünceleri ve veya başkalarına hareketleri bize etkilemez. Başkasının etkisinde kalarak düşüncelerimize hareketlerimizi yapmış olduklarımızı değiştirirse tamamıyla onlara bağlı bir hayat sergilemiş oluruz. Önemli olan kendi düşüncemiz kendi fikirlerimiz kendi yaklaşımımız Iğdır. Bir başkası memnun olsun diye veya bir başkasına bağlı olarak yapmış olduğumuz hareketler bizi ileride mutlu etmez. Önemli olan kendimizin sahip olduğumuz düşünceleri ve sahip olduğumuz değerlere korumaktır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.