Hangi kandillerin isimlerini biliyorsunuz?


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

4. Sınıf Din Kültürü Hangi kandillerin isimlerini biliyorsunuz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Mevlid kandili, Regaip Kandili, Miraç Kandili, Berat Kandili ve Kadir Gecesinin isimlerini biliyorum. Bu kandiller hem kutlama açısından hem de insanların sevap kazanmaları ve ibadete yönelmeleri için çok güzel fırsatlar veriyor. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hangi kandillerin isimlerini biliyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Büyüklerimizden kandillerde yapılan ibadetleri öğrenebiliriz kadirilerin isimlerini öğrenerek kandillerin hangi ibadetlerin hangi güzelliklerin ve hikmetlerin olduğunu öğrenebiliriz. Regaip kandili mevlid kandili Miraç kandili Berat kandili ve Kadir gecesi'nin her birine ayrı bir özelliği vardır hepsi ibadetlerin duaların kabulünü tövbelerin kabulü zekatları ve sadakanın verildiği oruçların tutulduğu kur'an-ı kerim'den hatmi edildiği çok özel günler olduğunu söyleyebiliriz bugünlerde de bolca salavat çekmek oldukça hayırdır salavat-ı şerife'nin yanında dua etmek istifade etmek Allah'a yönelmek ve dua etmek yapılacak en güzel ibadetlerden biri olarak sayılır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!