Hangi kuş türlerini tanıyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Hangi kuş türlerini tanıyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Hangi kuş türlerini tanıyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hangi kuş türlerini tanıyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Türkiye, kuş türleri bakımından önemli bir beslenme ve geçiş merkezidir. Birçok göçmen kuş Türkiye üzerinden g ederler. Göçmen kuşlar soğuk yerlerden, sıcak yerlere göç halindedirler. Türkiye kuş çeşitliliği açısından 483 adet kuş cinsine ev sahipliği yapar.Bildiğim kuş türleri:

 1. Güvercin
 2. Kumru
 3. Leylek
 4. Kelaynak
 5. Muhabbet kuşu
 6. Keklik
 7. Sülün
 8. Papağan
 9. Kartal
 10. Şahin
 11. Doğan

Hangi kuş türlerini tanıyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Kuşlar uzun gagalı yumurtlayarak çoğalan vücudu tüylerle kaplı bir türdür. Uçan memeli olarak yarasalar bilinmektedir. Uçmayan türü ise penguen vede tavus kuşu örnek gösterilebilir. ‏Bildiğim kuş türleri :

Leylek ; Türkiye’de yaşayan vede mevsimlik olarak sıcak bölgelere göç eden bir kuş türüdür. Bacakları ve gagaları uzundur.

Kelaynak;Ülkemiz de Şanlıurfa bölgesinde yaşayan bir türdür. Başlaru tüysüzdür. Uzun kıvrık gagaları vardır. Kısa bacaklarının rengi kırmızıdır.

Muhabbet kuşu;Avustralya’ya özgü bir kuş türüdür. Doğada sade renkte bulunurlar, evcil olanlar ise beyaz, mavi, yeşil, sarı gibi renkleri olur. Evcil hayvanlar statüsündedir.

Papağan;Avustralya’ya özgü bir kuş türüdür. Ses taklit etme özelliği bulunur. Evcil hayvanlar statüsündedir.

Ayrıca ülkemizde insanlar arasında hobi ve hatta bazılarında hastalık haline gelmiş olan, güvercin besleyiciliğide vardır. Güvercinler Türkiye de güvercin sever birçok insan bulunmaktadır. Baykuş, kartal, şahin, doğan gibi kuşlarda vahşi ve avcı kuşlar statüsüne girerler.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Hangi kuş türlerini tanıyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!