Ders Notları

Hangi mesleğe ilgi duyuyorsunuz? İlgi duyduğunuz mesleğin özellikleri nelerdir?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Hangi mesleğe ilgi duyuyorsunuz? İlgi duyduğunuz mesleğin özellikleri nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Ben genel olarak öğretmenlik mesleğine ilgi duyduğumu ifade edebilirim.
Öğretmenlik mesleğinin özellikleri ise çocuklarla ilgili şekiller kurabilmek göz teması güzel bir ses tonu ve öğretme yetisine sahip olmak olduğuna inanıyorum. Bununla beraber meslek sevgisi çocukların gelecek nesillere en iyi şekilde yetişmesini sağlayacak öğretmenlerin görevi olduğu için çocukları sevme ve onların bütün sıkıntıların çözerek ülkemizin gelecekteki liderlerini şimdiden yetiştirmek için öğretmen olmak istediğimi ifade edebilirim. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Genellikle ilgi duyduğum mesleklerden biri doktorluk tur küçük yaştan itibaren doktora gittiğim zaman ve hastalandığım zaman doktorun bana şefkatle muayene etmesi bayan şifa verecek diyorlar da bulunması ve belki ilaçlarla iyileşmem beni oldukça mutlu ederdi bu sebepten dolayı her zaman bir doktor olmayı isterdim doktor olup hastalara şifa vermek ve hastalara tedavi etmek en büyük hayalimdi her zaman doktor olarak çeşitli işlere tedavileri ve insanlara iyileştirmenin yollarını bulmak beni çok mutlu eder de büyüdü insan ben de iyi başarılı bir doktor olmak isterdim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.