Hangi mesleğin sizin için uygun olacağını düşünüyorsunuz? Neden? | Forum Sayfa Cevapları

Hangi mesleğin sizin için uygun olacağını düşünüyorsunuz? Neden?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Hangi mesleğin sizin için uygun olacağını düşünüyorsunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hangi mesleğin sizin için uygun olacağını düşünüyorsunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Ben kendim için en uygun mesleğin öğretmenlik olduğunu düşünüyorum. Çünkü öğretmeyi ve insanlar ilgilenmesini seviyorum. Bence öğretmenlik en kutsal mesleklerden bir tanesi. Geleceğin insanlarını yetiştirmek , en büyük meslek.


Hangi mesleğin sizin için uygun olacağını düşünüyorsunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Ben kendim için en uygun mesleğin , mimarlık olduğunu düşünüyorum. Binalar dikmeyi , projeler hazırlamayı ve bunlarla uğraşmayı seviyorum. Ayrıca resim yeteneğim ve hayal gücüm iyi olduğu için bu meslek bana göre en iyi meslek.

Ben kendim için en uygun mesleğin polislik olduğunu düşünüyorum. Polisler bence kahraman insanlar. Şehir içerisindeki düzeni sağlamak ve insanlar arasında mutluluk için suçluları bulmak bana çok ilgi çekici geliyor.

Ben kendim için en uygun mesleğin doktorluk olduğunu düşünüyorum. Ben insanlara şifa vesilesi olmayı ve hasta insanlarla ilgilenmeyi seviyorum. Salgın hastalıklarda veya zor duruma düşmüş olan hastaların elinden tutmak, onlara çıkış kapısı olmaktan daha iyi ne olabilir. Doktorlar bence kahraman gibi. Çoğu zaman kendi sağlıklarını hiçe sayarak insanların elinden tutarak, iyi olmaları için ellerinden gelenleri yapıyorlar.

Ben kendim için en uygun mesleğin itfaiyecilik olduğunu düşünüyorum. Çünkü, bu mesleğe karşı aşırı bir ilgim var bu meslekte çok iyi olacağıma inanıyorum. Yangın ve tehlikelerden korkmuyorum. Korkmadığım içinde zor durumda kalan insanlara yardım edebileceğime inanıyorum.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Hangi mesleğin sizin için uygun olacağını düşünüyorsunuz? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak