Hangi meslekleri beğeniyorsunuz? Niçin? | Forum Sayfa Cevapları

Hangi meslekleri beğeniyorsunuz? Niçin?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Hangi meslekleri beğeniyorsunuz? Niçin? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hangi meslekleri beğeniyorsunuz? Niçin? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Meslekler arasında ayırt edemem hepsi bizim için özeldir. Fakat benim ilgimi çeken meslekler, öğretmenlik, hemşirelik, mimarlık ve mühendisliktir.


Hangi meslekleri beğeniyorsunuz? Niçin? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Bütün meslekler bizim için özeldir ve hepsine saygımız sonsuzdur, her birinin yeri farklıdır. Benim en çok beğendiğim meslek öğretmenliktir.

Öğretmenlik kutsal bir meslektir. İnsanları yetiştirmek onlara Bilgiler vermek hayata hazırlamak, ders anlatmak yorucu da olsa eğlenceli bir meslektir. Ben Büyüdüğümde sınıf öğretmeni olup öğrencilerime okuma yazma öğretmeye başlayarak, her dersi güzelce anlatıp onları başarılı öğrenciler olmaları için hayata hazırlarım.

Hemşirelik: Hemşirelikde olmak istediğim beğendiğim mesleklerdendir. İnsan hayatına küçükte olsa vereceğimiz bir serumla yada yapıcağımız bir iğneyle iyileşmesi bizi mutlu eder, bu yüzden hemşire olmayıda isterim. Buna karar vermem için önümde daha ortaokulum, lisem ve üniversite var, çok çalışıp kendime hedefler koyarak istediğim mesleği seçeceğim.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Hangi meslekleri beğeniyorsunuz? Niçin?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
İleride yapacağımız mesleğin sevdiğimiz mesleğim olması gerekmektedir. Çevremizde aile büyüklerimizin yaptığı birçok meslekler görebiliyoruz. Ayrıca sokakta dolaşırken manav bankacı emlakçı inşaatçı gibi esnaf mesleklerini de görebiliyoruz. Okulda öğretmenimizin yaptığı meslek en kıymetli meslekler arasında yer almaktadır öğretmenlik mesleği çok güzel ve özeldir öğretmenimiz bize anne ve babamızın verdiği şefkati ve eğitimi en güzel şekilde verebilir. Ayrıca kutsal olan biri mesleklerden diğeri ise doktorculuk dur. İleride büyüdüğüm zaman yapmak istediğim mesleklerin arasında doktorluk gelmektedir doktorluk hasta olan insanlara tedavi etmek iyileştirmek ve tedavisinin izlemek onu en güzel meslekler arasında olmasına sebep verir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak