Hangi trafik kurallarını biliyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Hangi trafik kurallarını biliyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hangi trafik kurallarını biliyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Trafik kuralları trafik akışını bozmadan ulaşımı sağlamak için konulan ve bizi oluşabilecek kazalardan yaralanmalardan koruyan kurallar bütünüdür. Hem yaya hem şoförlerin uyması gerekir. Benim bildiğim trafik kuralları karşıdan karşıya geçerken yaya geçidini kullanmak ve arabaların kırmızı ışıkta durmasıdır.


Hangi trafik kurallarını biliyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Trafikte aksama yaşamamak kazaya neden olmamak ve yaralanma ölüm gibi durumlardan uzak durmak için yaya ve araçların uyması gereken kurallar trafik kuralları olarak adlandırılır. Trafikte uyulmayan kuralların geri dönüşü olmaz bu yüzden dikkatli olmalı ve kurallara uymamız gerekir. Arabaların kırmızı ışıkta durması yayaların yaya geçidini kullanması gerektiği bildiğim kurallardır.

Arabalar akan trafiği engellememek kaza yapmamak için trafik lambalarına dikkat etmeli ve uymalıdır. Trafik lambası kırmızı yanıyorsa araba durmalı yeşil ışık yandığında yoluna devam etmelidir.

Yayalar yaya geçidini kullanmalı yola atlayıp karşıya geçmeye çalışmamalı, kaldırımda kaldırım yoksa yol kenarında yürümelidir.

Şoförler emniyet kemerini takmak zorundadır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hangi trafik kurallarını biliyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
İster yaya ister sürücü olarak trafiğe çıktığımız zaman trafik ışıklarına trafik kurallarına uymak oldukça önemlidir. Trafik kurallarına uymadığımız zaman kazaları ve ölümlere sebep olabileceğini ayrı çevremizdeki insanların ve çevremizde bulunan yapıların zarar görebileceğini unutmamamız gerekir. Özellikle sürücülerin karşı sürücülere ve yayalara karşı saygılı davranıyor olmazsa trafik kurallarına bir trafik ışıklarına uyması gerekiyor olmazsa ve araçtan bakımlarını eksik etmemesi can ve mal kaybının önüne oldukça geçer
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!