Hangi tür müzikleri dinlemekten hoşlanıyorsunuz? Neden?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Hangi tür müzikleri dinlemekten hoşlanıyorsunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hangi tür müzikleri dinlemekten hoşlanıyorsunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Aslında müzik ayrımı yapmam, kulağıma hoş gelen, bana keyif veren, ruhuma dokunabilen, enerji veren bütün müzikleri dinlerim. Ama bazı müzik tarzlarına daha çok ilgi duyuyorum.son zamanlarda en çok dinlediğim müzik tarzı pop müzik ve annem ne kadar kızsa da hipop müzik ve t-rap dinliyorum.


Hangi tür müzikleri dinlemekten hoşlanıyorsunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Hafta sonları ailecek kahvaltı için uyandığımızda annem ve babam sabah genellikle türkü ve pop slow tarzı müzikler açarak kahvaltıyı bu müziklerle hazırlarlar. Ben önceleri bu müzik tarzlarını pek dinlemez ve sevmezken dinledikçe bu müzik tarzlarından zevk almaya keyif almaya başladım.

Babam diyor ki ;bir milletin temelini halkın müzikleri oluşturur. Çünkü türkülerimiz halkımızın acısını, sevgisini, halkın yaşam tarzını, vatan millet sevgisini, o milletin kimliğini belirleyen unsurdur. Elimden geldiği kadar kendi sevdiğim tarzda olan pop rock’ın dışında babamın öğüdünü dinleyerek kulağıma hoş gelen türkülerden de dinlemeye çalışıyorum.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hangi tür müzikleri dinlemekten hoşlanıyorsunuz? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
İnsanın zevklerine göre hobilerine göre ve yaşam tarzlarına göre zevklerine göre müzik çeşitleri bulunmaktadır. Bazı insanlar ise kulaklarına hoş gelen müzikleri tercih ederler ve müzik ler arasında ayrım yapmazlar. Sanatçılar tarafından yapılan müzikler insanların duygu ve düşüncelerini ifade etmektedirler. Müzikler farklı yaş guruplarına göre Ayrıca sevilen türlere göre değişmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!