Ders Notları

Harçlıklarınızı hangi ihtiyaçlarınız için harcıyorsunuz? Söyleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Harçlıklarınızı hangi ihtiyaçlarınız için harcıyorsunuz? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Harçlıklarımı genel olarak kitap almak okul ihtiyaçlarımı karşılamak okulda beslenmeme yardımcı olacak besinler almak gibi konularda yararlandığımı ifade edebilirim.
Ayrıca harçlıklarımı biriktirerek bisiklet oyuncak gibi isteklerimi alabiliyor ve biriktirdiğim paralarla bazı durumlarda aileme çeşitli hediyeler alıyorum. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Harçlıklarını biriktirerek çeşit ihtiyaçlarımızı alabiliriz örneğin ailem izin alamadı ailesi ailemizin bütçesi niyet ve diğer tüm ihtiyaçlarımızı harçlık larımızı ara verdiniz giyinmede harçlık larımızla ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz örneğin bir bu yüze ihtiyacımız varsa harçlıklarını biriktirerek kendimize buluyoruz alabiliriz ya da eğitim alanında kendi ihtiyaçlarımızı harçlıklarımı za satın alabileceğimiz edinmeliyiz her zaman biriktirmek ve tasarruflu olmak oldukça önemlidir harçlık larımızı ihtiyaçlarınıza göre harcamak da oldukça önemli bir davranıştır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.