Harçlıklarınızı neler almak için harcıyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Harçlıklarınızı neler almak için harcıyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Harçlıklarınızı neler almak için harcıyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Harçlıklarımı genel olarak kendi İhtiyaçlarımı doğrultusunda yiyecekler, oyuncaklar ve kendi isteklerimi almak doğrultusunda harçlıklarımı harcadığımı söyleyebilirim.


Harçlıklarınızı neler almak için harcıyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Çocuklarıma okulda arkadaşlarımla güzel zaman geçirmek için yiyecekler ve içecekler alma konusunda oyunlar oynama konusunda yeni oyuncaklar alma konusunda abur-cubur alma konusunda kullandığımı söyleyebilirim.

Ancak harçlıklarımı hepsini bitirmeden kumbaranın içerisine attım harçlıklarla beraber Anneme babama güzel hediyeler alarak sürpriz yaptığımı da söyleyebilirim.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Harçlıklarınızı neler almak için harcıyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ben harçlıklarımı biriktirmeyi tercih ediyorum. Harçlıklarını biriktirerek istediklerim birçok ihtiyacımı alabiliyorum. Örneğin çok beğendiğin bisikleti almak için harçlıklarımı kumbaramda biriktirerek alabilirim. Harçlıkları mısın hepsini biriktirmeye biliriz de. Bazen gezmek için eğlenmek için veya hoşumuza giden herhangi bir yiyecek içecek elbise gibi isteklerimize de harçlıkları mızı ayırabiliriz. Yalnız harçlıkları mızı biriktirmek aile bütçesine destek olur. Aile bütçesine destek olmak için hazırlıklarımızı çarçur etmemeli ve ihtiyaçlarımıza yönelerek ihtiyaçlarımızı almalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!