Hastalanmamak için nelere dikkat etmeliyiz? | Forum Sayfa Cevapları

Hastalanmamak için nelere dikkat etmeliyiz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Hastalanmamak için nelere dikkat etmeliyiz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hastalanmamak için nelere dikkat etmeliyiz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Hastalanmamak için bol bol sebze ve meyve tüketmeliyiz. Proteini yüksek besinlerden yemeyi ihmal etmemeliyiz. Vücudumuzun sıvı ihtiyacını karşılamak için mutlaka su tüketimine dikkat etmeliyiz.

Vücudumuza gerekli hareketliliği katmak için günde en 10-15 dakika yürüyüşler yaparak spor ve egzersizler yapmalıyız. Aşırı kilo almamak için daha farklı rahatsızlıklara yol açmaması için sık sık ve az az beslenerek, zamanında öğünleri tüketerek beslenmeliyiz.


Hastalanmamak için nelere dikkat etmeliyiz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Hastalıklar insanların istemedikleri olumsuzluklardır. Herkes sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmek ister. Hastalıklar, insanları umutsuzluğa, mutsuzluğa iter. İnsanlarda farklı sebeplerden hastalık oluşabilir.

Bu hastalıklar, salgın hastalıklar toplum içerisinde yaygın olan hastalıklardan korunmak için dikkatli olmak gerekir. Bakteri, virüs ve mikroplardan vücudu korumak gerekir. Bağışıklık sistemimizi arttırdığımız zaman vücut her türlü kendini korumuş olur.Bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar çok daha hızlı hasta olurlar.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Hastalanmamak için nelere dikkat etmeliyiz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!