Ders Notları

Hata yapmayan insan olabilir mi? Açıklayınız.

7. Sınıf Türkçe Kitabı Hata yapmayan insan olabilir mi? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Hata yapmayan insan olabilir mi? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence hata yapmayan insan olamaz. İnsanlar bazen bilmiyorum bazen duygularına yenik düşerek hata yapabilirler. Önemli olan hatalarını anlayıp özür dilemeleridir.


“Hata yapmayan insan olabilir mi? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bence hata yapmayan insan yoktur. İnsanlar her zaman aynı duygu durumunda kalmaz.

Bazen bilerek bazen bilmeyerek hata yaparlar. Bu hatalar bazen büyük bazen küçük hatalar olsa da önemli olan insanın bu hatalarını telafi etmesi ve özür dilemesidir.

Kibar ve dikkatli insanlar bile zaman zaman boş bulunarak veya lafı nereye gittiğini düşünmeyerek karşıdaki insanları kırarak hata yaparlar.

Ya da bazen duygularımızı hükmetmeyerek insanların arasında adaletsiz hüküm verebilir Bir insanın bir insana tercih edebilir ve onu kırarak hata yapabiliriz.

Bazen sinir hali bizlere galip gelir ve öfkemizi henüz düşerek de çok sevdiklerimizin bile kalbini kırabilir ve çok hata yapabiliriz.

Çok iyi bir doktor bile ufak bir dalgınlık ve dikkatsizlik sebebiyle istemeden de olsa hata yapabilir.

Önemli olan bu hataları telafi etmeye çalışmalı ve hata yaptığımız insan veya insanlara karşı özrümüzü belirtmektir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanlar her zaman farklı durumlarda hatalar yapabilir hatasız insan olmaz insanlar elbette ki birçok konuda hata yapabilirler ama insanlar kendilerini düzeltmek hata yapmalarını durdurmak ve hatanın önüne geçmek için çaba harcamalıdır devamlı hata yaparak kendine ve çevresindeki insanlara zarar vermemeleri olumsuz davranmamalıdır hata yaptığımız zaman karşımızdaki ve kendimizi incitebiliriz bu sebepten dolayı hataları düzeltmeye yönelmeyi ve hataları düzelttikçe daha mutlu huzurlu ve saygılı bir ortama sahip olabileceğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.