Hava durumunu bilmemiz, günlük yaşamımızı nasıl etkiler?


Turkce Ogretmeni

3. Sınıf Türkçe Hava durumunu bilmemiz, günlük yaşamımızı nasıl etkiler? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hava durumunu bilmemiz, günlük yaşamımızı nasıl etkiler? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Hava durumunu bilmem içinde bulunduğum gün hatta günler için plan yapmama yardımcı olur. Pikniğe gitmek ,okula giderken hangi kıyafeti giyeceğime karar vermek ve hava şartlarına uygun giyinmek ,eğer yağmur yağacaksa şemsiye gibi koruyucu tedbirler almak ,havanın soğuk olacağı günlerde veya dolu gibi yağışın olacağı durumlarda acil değilse görüşmelerimi iptal etmek, alışveriş ,gezi gibi aktivitelerimi havanın daha uygun olduğu zamanlara bırakmak gibi bir çok davranışı hava durumuna göre belirlerim.


Hava durumunu bilmemiz, günlük yaşamımızı nasıl etkiler? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Hava durumu hayatımı etkileyen en büyük faktörlerdendır. Kuruması için dışarı çamaşır atmak ,evde temizlik işleriyle meşgul olmak ,bir yerden bir yere gitmek ,piknik veya gezi gibi toplumsal aktivitelerde bulunmak genelde havanın durumuna bağlıdır.

Arkadaşlarımla görüşmek gideceğim yerlere giderken ulaşım şeklini belirlemek ve seçeceğim kıyafetler hep hava durumuna göre şekillenir. Bu yüzden hava durumunu bilmek çok önemlidir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hava durumunu bilmemiz, günlük yaşamımızı nasıl etkiler?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Hava durumunu bilmemiz günlük hayatımıza etkilemektedir. Hava durumunu bildiğimi zaman pikniğe giderken alışverişe giderken veya çarşıya çıkarken hava durumu hakkında bilgileri ve bu şekilde yolcular çıkarız Ayrıca bir yere ulaşım edeceksek veya araç kullanacaksak hava durumunu öğrenerek hava durumu nasıl olduğunu bilerek yolculuğumuzu yapar ve güvenli bir şekilde gideceğimiz yere ulaşırız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!