Ders Notları

Hava ve su direncinin yaşamdaki etkilerine örnekler veriniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Hava ve su direncinin yaşamdaki etkilerine örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hava ve su direncinin yaşamdaki etkilerine örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Hava direnci sebebi ile yelkenli gemiler hareket etmekte, uçaklar havada kalabilmekte, yukarıdan atılan nesneler belirli hızda aşağı inmektedir.

Su direnci sayesinde; suda hareket mümkün olur, yüzmek için çaba sarf etmemiz gerekir, gemi gibi deniz araçları bu sayede hareket etmektedir.


Hava ve su direncinin yaşamdaki etkilerine örnekler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Hava ve su direnci sayesinde insanlar bir çok yaptıkları teknolojilerden yararlanmaktadırlar. Su direnci sayesinde deniz otobüsleri, gemiler ve sandallar denizde hareket etmekte ve aynı zamanda suda hareket etmemiz mümkün hale gelmektedir.  Balıklar su direnci sayesinde rahatça hareket eder yüzer ve günlük hayatlarına devam ederler.

Hava direnci sayesinde de paraşüt atlayan kimseler yere daha yavaş inebilmekte, uçak gibi hava araçları daha rahat hareket etmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Fen bilimleri ders kitabı mızda bulunan hava ve su direncini anlatan bilgilerle bu konuda bulunan ödevlerimizi ve araştırma ile ilgili tüm konuları detaylı bir şekilde öğrenerek ilgilendik. Verdiğiniz cevapları çok beğeniyorum verdiğiniz cevapları hem anlaşılır hem kısa hem de herkesin anlayabileceği biçimde yazılmış. Forum sayfa ailesine çok teşekkür ediyor verdiğiniz cevaplar sayesinde çok başarılı olduğunu söylemek istiyorum. Yazılarımda her zaman bilmediğim konuları sizin sayenizde hemencecik öğrenebiliyor um.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.