Hayatınızda unutamadığınız belli başlı olaylar nelerdir? | Forum Sayfa Cevapları

Hayatınızda unutamadığınız belli başlı olaylar nelerdir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Hayatınızda unutamadığınız belli başlı olaylar nelerdir? Sorusunun Uzun ve Kısa Cevabı


Hayatınızda unutamadığınız belli başlı olaylar nelerdir sorusunun kısa cevabı ; 


 Cevap : Bir insanın hayatında unutamadığı birçok belli başlı olaylar gerçekleşebilir benim hayatımda unutamadığım en önemli belli başlı olaylardan birkaç tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk olarak okula başladım Bir sınıfta yeni arkadaşlar edinerek Unutamadım bir çok güzel anı biriktirdim. Ayrıca ilk oruç tuttuğum zaman da unutamadığım anılardan bir tanesi yer almaktadır sabah sahura kalkmam ve akşam iftarı yapmam bana çok büyük bir heyecan vermişti.


Hayatınızda unutamadığınız belli başlı olaylar nelerdir sorusunun uzun cevabı ; 


 Cevap :  Bir birey olarak hayatında Unutamadım birçok önemli Hanım vardır. En önemlilerinden bir tanesi ise ailemle beraber Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne gitmem den ibaretti buraya gittiğimde Çok heyecanlanmıştım. Bu vatanın kazanılması için atalarımızın ne türlü zorluklar çektiği hakkında özel bilgiler edindim ve atalarımıza Çok minnettar olduğumu hayatım boyunca onlar için Vatanımı koruyacağıma söz verdim. Ayrıca ilk olarak Anıtkabir’e gittiğim zaman burada da çok heyecanlanmıştım Ata’nın huzuruna çıkmak orada var olan müzeyi gezmek bizlerin kurtuluşu için mücadele eden Kahramanlar hakkında bilgi edinmek bana çok büyük bir anı vermişti Türkiye Cumhuriyeti’nin Ne zorluklarla kazanıldığını öğrendikten sonra Vatanım için bir birey olarak sürekli olarak mücadele edeceğime söz verdim ve ilerleyen dönemlerde iyi bir meslek sahibi olarak Vatanım için milletim için en güzel başarılar elde etmek için sürekli olarak çalışacağım.


 


Hayatınızda unutamadığınız belli başlı olaylar nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!