Haydi arkadaşlar, yaşadığımız ya da gözlemlediğimiz bir olaydan hareketle haber metni yazalım. | Forum Sayfa Cevapları

Haydi arkadaşlar, yaşadığımız ya da gözlemlediğimiz bir olaydan hareketle haber metni yazalım.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Haydi arkadaşlar, yaşadığımız ya da gözlemlediğimiz bir olaydan hareketle haber metni yazalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Haydi arkadaşlar, yaşadığımız ya da gözlemlediğimiz bir olaydan hareketle haber metni yazalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Çevremizde var olan çok soruna dikkat çekmek amacıyla çevremizde düzenlenen komşular ve ailemiz tarafından sosyal bir faaliyet olarak afişler hazırladık.

Bunun sonucunda çevrede var olan atık çöpler geri dönüşüm kovalarına ayrı ayrı bir şekilde soyularak insanların çevresini temiz tutması sağlanmış ve temiz bir çevre ile beraber komşularımız ve ailemiz tarafından çevremize ağaçlandırma yapılmıştır.

İşte bu çevre sorunu ile beraber çevremiz temiz bir çevre oluşturulmuş ve ağaçlandırılacak yeşil bir ortam içerisinde yaşama olanağı elde etmiş olduk.


Haydi arkadaşlar, yaşadığımız ya da gözlemlediğimiz bir olaydan hareketle haber metni yazalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Çevremizde var olan fabrikası atıkları nedeniyle derelerimiz kirlenmiş ve Dere içerisinde var olan yaşamın yok olduğu gözlemlenmiştir.

Çevremizde var olan su akıntısı yani derenin temiz kalabilmesi için belediye ve gerekli çevre Vakıflar ile iletişime geçilmiş fabrikaya gerekli yaptırımlar yapıldıktan sonra dere ıslah edilmiş ve bunun sonucunda çevremizde temiz bir su akıntısına sahip olarak çeşit çeşit balıkların gözlendiği görülmüştür.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Haydi arkadaşlar, yaşadığımız ya da gözlemlediğimiz bir olaydan hareketle haber metni yazalım.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Bir gün bizim balkonun köşesine konan bir kuş gördüm.Yanında ise yavruları vardı.Anneleri onlara her gün yemek bulup onlara getiriyor,onları kötü şeylerden korumaya çalışıyordu.Ama bir gün anne kuşun yavruları büyüyünce artık anneleri onların büyüdüğünü anladı ve onlara yavaş yavaş uçmayı öğretmeye başladı.Yavrulara pek alışamasalarda onlarda yavaş yavaş ve yapa yapa öğreniyorlardı.Sonunda anne kuş yavrularını uçmayı öğretmeyi başardı ve anne kuş artık yavrularının uçtuğunu görebiliyordu.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!