Ders Notları

Haydi, yaşadığınız yöredeki tarihî, turistik ve doğal güzellikleri tanıtan bir konuşma yapın.

3. Sınıf Türkçe Haydi, yaşadığınız yöredeki tarihî, turistik ve doğal güzellikleri tanıtan bir konuşma yapın. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Haydi, yaşadığınız yöredeki tarihî, turistik ve doğal güzellikleri tanıtan bir konuşma yapın. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ankara

Ankara ilimiz tarihi, turistik ve doğal güzellikleriyle bir cennet olarak ifade edebiliriz. Ankara’nın önemli olmasının temelinde Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri olan Anıtkabir’in burada yer alması örnek olarak gösterebiliriz.

Ankara’da Ankara Tuluntaş Mağarası, Ankara Bizans Dönemi Mağaraları, Ankara Kızılcahamam Kaplıcası, Ankara Soğuksu Milli Parkı ve Ankara Elmadağ Kayak Merkezi gibi  tarihi ve doğal güzellikleriyle insanları büyülemeye devam etmektedir.


Haydi, yaşadığınız yöredeki tarihî, turistik ve doğal güzellikleri tanıtan bir konuşma yapın. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İstanbul 

Yaşadığımız yerde bir çok tarihi, turistik ve doğal güzellikler vardı. 7 tepe üzerine kurulu olan İstanbul’da her güzellikten söz etmek mümkündür.

Tarihi olarak Ayasofiya, Galata Kulesi, Kız kulesi gibi bir çok tarihi güzellik günümüzde bir çok kişinin ilgisini çekmektedir.

Doğal güzellikleri olarak  BALLIKAYALAR TABİAT PARKI, KİLİMLİ PARKURU, KULİNDAĞ DAĞ EVİ , GÖZDAĞ KORUSU ve NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ gibi güzellikleriyle insanları büyülemektedir.

Bizlerinde bu cennet şehri korumamız ve sürekli olarak gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bulunduğumuz bölgede çeşitli ovalar platolar ve doğal güzellikleri ile bilinen ormanlar vardır. Eskiden yaşamış birçok Fransız İtalyan ve farklı mezheplere sahip insanlar bırakmış olduğu tarihi eserler bu müzede görebileceğiniz olanaklar Iğdır. Ayrıca bulunduğumuz bölgede kıyıya yakın bir ilçe olduğundan dolayı Deniz’in güzelliği birçok insanın ilgisini çekmektedir. Deniz sayesinde balıkçılık mesleği yaygın olarak yapılmakta ve birçok turistin de ilgisini çekmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.