Hayvanlara zarar vererek elde edilen ürünleri kullanmamız sizce doğru mudur? | Forum Sayfa Cevapları

Hayvanlara zarar vererek elde edilen ürünleri kullanmamız sizce doğru mudur?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Hayvanlara zarar vererek elde edilen ürünleri kullanmamız sizce doğru mudur? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hayvanlara zarar vererek elde edilen ürünleri kullanmamız sizce doğru mudur? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Hayvanlara zarar vererek üretilen ürünlerin kullanılması bence yanlıştır vede kullanılmamalıdır. Çünkü o hayvanları yok ederek elde edilen bu ürünler o hayvanların nesillerinin tükenmesine sebep olacaktır.


Hayvanlara zarar vererek elde edilen ürünleri kullanmamız sizce doğru mudur? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Dünya üzerinde yaşayan tüm canlıların yaşama hakkı vardır. Bu yaşama hakkı, hiç kimse tarafından elinden alınamaz.Dünya üzerinde bazı hayvanlar nesli tükenmek üzeredir. Bunun en büyük sebebi, kaçak ve yada dışı avlanmadan kaynaklanmaktadır. Örneğin;kürkü için avlanılan tilkiler, dişleri için avlanan filler, yağları niçin öldürülen foklar sayılabilmektedir.

Bu hayvanlardan üretilen, ürünleri almak o hayvanları öldüren kişilerin bu katliamdan gelir sağlamasına sebep olur, bunların bu davranışlarına ve katliamlarına eşlik etmiş oluruz. Günümüzde suni deri veya suni kürk üreten firmalar bulunmaktadır. Hayvan sever ve bazı dernekler özellikle bunların kullanılmasına insanları yönlendirmeye çalışmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Hayvanlara zarar vererek elde edilen ürünleri kullanmamız sizce doğru mudur?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!