Hazırlıklı konuşma yapmak amacıyla ülkemizin eğitim sistemindeki değişikliklerle ilgili araştırma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Hazırlıklı konuşma yapmak amacıyla ülkemizin eğitim sistemindeki değişikliklerle ilgili araştırma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Hazırlıklı konuşma yapmak amacıyla ülkemizin eğitim sistemindeki değişikliklerle ilgili araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :

Ülkemizde var olan eğitim olanakları gün geçtikçe artması ile beraber öğrencilerin daha fazla olanaklara sahip olması daha çok teknoloji adapte olması ile beraber hızlı bir gelişim sağladığını ifade edebiliriz.

Milli eğitim bakanlığı tarafından kitaplarını ücretsiz olarak verilmesi yardımcı kaynaklarının basılarak öğrencileri verilmesi okullarda dershane gibi öğretmenler tarafından eğitim verilerek onların sınavlara hazırlanması eğitim kalitesini gün geçtikçe arttırmaktadır. Devlet tarafından verilen tabletler ve imkanı olmayan öğrencilere sağlanan okul araç gereçleri eğitim olanakları kısıtlı olan öğrencilerin daha da verimli bir şekilde çalışmalarını sağlamıştır.

Bununla beraber ezberci yöntemden yavaş yavaş vazgeçilerek daha çok bireysel alanda insanların gelişimini sağlayacak birçok Spor kompleksi de kurulmuştur. Öğrencilerin belli meslek gruplarında değil yazarlık spor kendini geliştirme ve birçok alanda kendini ifade etme olanakları da sağlanmaktadır.

Ancak eğitim alanında bunlar yeterli değildir. Derslerin ezberi yettiğinden vazgeçerek çocukların daha çok anlamaya yönelik soruların gelmesi konuları ezberleme yöntemi ile değil akılda kalıcı yöntemlerle anlatmakta bizlere en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi olarak ifade edilmesi gerekir. Sonuç olarak eğitim alanında gelişmeler göstersek de eğitim alanında gelişmiş ülkelere yetişmek için birçok alanda daha birçok değişiklik ve devrim yapmamız şarttır. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Hazırlıklı konuşma yapmak amacıyla ülkemizin eğitim sistemindeki değişikliklerle ilgili araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 31 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Minee
error: Kopya Yasak