Hediye seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir? | Forum Sayfa Cevapları

Hediye seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Hediye seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hediye seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Hediye seçerken , hediyeyi alacağımız insanın seveceği ve mutlu olacağı bir şeyi almamız gerekir. Her insanın zevki ve ilgi alanları birbirinden faklıdır. Bu özelliklere dikkat etmemiz gerekir.


Hediye seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Hediyeleşmek aradaki sevgi bağlarını kuvvetlendirir. Hediye almak ve vermek insanları mutlu eder. Hediye alırken karşıdaki insanı tanımamız gerekir Her insanın ilgi alanı, sevdiği ve sevmediği şeyler vardır. Kimi insanlar resimle ilgili şeyler sever. Kimi insanlar futboldan kimi insanlar okumaktan, kimileri ise gezmekten hoşlanır. Bu yüzden hediye alacağımız kişinin, aldığımız hediyeyi beğenmesi için ona uygun olacak ve mutlu olacağı bir hediyeyi almaya dikkat etmeliyiz. Gezmeyi seven bir arkadaşımıza ilgi duyacağı şehirlerden resimler veya oraya ait hatıralar alabiliriz. Sporu seven bir arkadaşa sporla ilgili bir hediye almamız onu mutlu edecektir. Hediye seçerken onu kullanacağı ve mutlu olacağı birşeyler seçmek gerekir. Eğer alacağımız hediye karşıdaki insanın hiç ilgi duymadığı bir alanda ise ona sevinmeyecek ve işine yaramayacaktır. Buda gereksiz bir hediye almış olduğumuz anlamına gelir. Aynı zamanda hediye alırken karşıdaki insanın beğeneceği ama bizim bütçemize uygun olanı tercih etmeliyiz. Ailemizi bu konuda zorlamamalı ve hediyede önemli olanın sadece fiyatı değil birbirimize olan sevgi olduğunu bilmeliyiz. Böylece hediye alacağımız kişiyi mutlu ederken ailemizi üzerek zor durumda bırakmamış oluruz.


 


Hediye seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!