Her aileye bir soyadı verilmediğini düşündüğünüzde okulunuzda veya sınıfınızda ne gibi durumlarla karşılaşırdınız? Açıklayınız.


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Her aileye bir soyadı verilmediğini düşündüğünüzde okulunuzda veya sınıfınızda ne gibi durumlarla karşılaşırdınız? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Her aileye bir soyadı verilmediğini düşündüğünüzde okulunuzda veya sınıfınızda ne gibi durumlarla karşılaşırdınız? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Her aileye bir soyadı verilmediğini düşündüğüm zaman okulumda veya sınıfında isim benzerliği olan kişiler karıştırılacak ve gerek yazılı olan sınavlarda gerekse kitap ve defterlerimizin üzerinde bulunan etiketler konusunda gerekse de öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımız bizi çağırdığı zaman karışıklık olacak ve hangi bize hitap edildiğini anlamayacaktık.


Her aileye bir soyadı verilmediğini düşündüğünüzde okulunuzda veya sınıfınızda ne gibi durumlarla karşılaşırdınız? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Bugünkü okullarda yüzlerce çocuk eğitim görmektedir. Bu eğitim gören öğrencilerin tanınması ve gerek sınıftaki eşleşmeler gerekse almış olduğu puanlar gerekse de resmi kayıtlara geçmesi durumlarında her zaman ismi ve soyismi kullanılır.

Ancak her aileye bir soyadı verilmeseydi, bu durumda sınıf içerisinde notlarımız karışabilir ,öğretmenlerimizin hangimizi çağırdığını anlamayabilir , eşyalarımız birbirine karışabilir ve kaybolduğu zaman hangimize ait olduğu konusunda sıkıntılar çıkabilirdi.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Her aileye bir soyadı verilmediğini düşündüğünüzde okulunuzda veya sınıfınızda ne gibi durumlarla karşılaşırdınız? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ailemize ve bize verilmeyen bir soyadı olmasaydı elbetteki sınıfımızda veya farklı ortamlarda çeşitli sorunlar yaşayabilirdik. Örneğin bizim ismimiz de aynı olan birçok arkadaşımız olabilirdi bu arkadaşlarımız da bizim ismimizin aynı olması elbette ki çeşitli sorunları ve resmi zorlukları beraberinde getirirdi çünkü soyadıyla isimlerimiz elbetteki bedellerini ve farklılıklarımız gözlemlenebilir bu sorunlar her ortamda olabilir örneğin bir iş ortamında veya bir çalışma ortamında ya da bir yolculuğa gittiğimiz zaman bu gibi sorunlarla karşılaşmak elbetteki kaçınılmazdır soyadı kanunu elbette ki bu sorunları ortadan kaldırmak amacıyla getirilmiş yenilikler arasında yer almaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!