Her damardan kan alınmaz atasözünün anlamı


Türkçe Öğretmeni

TDK Sözlüğü Her damardan kan alınmaz atasözünün anlamı başlığının sözlük anlamını ve örnek cümleleri kısaca ele alacağız.


Atasözünün Anlamı :  Herkesten yardım istemez insanların yaratılışları birbirinden farklıdır Nasıl tepki vereceğini bilemezsiniz anlamına gelen bir atasözüdür.


Her damardan kan alınmaz atasözünün anlamı ile ilgili cümleler


  1. Yoklukta bir yardım eli uzanmadı her damardan kan alınmazmış.
  2. 5 dakikalığına komşudan merdiven istedim vermedi her damardan kan alınmazmış.
  3. Kasaba Parasını yarın vereyim dedim yarım kilo et vermedi her damardan kan alınmazmış.
  4. Yaşlı kadın poşetleri taşıması için genç çocuktan yardım istedi çocuk yönünü dönüp bakmadı bile her damardan kan alınmazmış kadıncağız anladı.

 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Her damardan kan alınmaz atasözünün anlamı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Birinden yardım isteyeceğim ne zaman veya herhangi bir konu hakkında bilgi edinmek istediğimiz zaman her insandan yardımı veya herhangi ihtiyacımızı karşılamak için genel bir bilgiyi ve desteği istemeye biliriz çünkü insanlar genel olarak birbirlerine benzemez birçok insanın yaratılışından dolayı farklılıklar gösterebilir bu da bu atasözünün temel anlamını bizleri öğretir her damardan kan alınmaz atasözünün herkesten yardım istemeyeceğini bilmek ve herkesin özelliklerinin ve hareketlerin aynı olmadığını anlatan bir atasözü olduğunu yukarıdaki bilgilerle daha iyi anlamak fırsatına sahip olduğumu söyleyebilirim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!