Ders Notları

Her işe saygıyla ve sevgiyle başlamak ne demektir?

6. Sınıf Türkçe Her işe saygıyla ve sevgiyle başlamak ne demektir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Her işe saygıyla ve sevgiyle başlamak ne demektir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Başlayacağımız bir işte, bize edilen bir görevde o işi benimseyebilmek için öncelikle severek yapmamız gerekmektedir. Yapacağımız işi sevgi ve saygı ile yaparsak o işin sonuçlarınında daha iyi olacağını görürüz.

Eğer o işi sevmezsek ve saygı duymazsak baştan sapma birşekilde yapar hem emeğimizi boşa harcar kendimizi yormuş oluruz hemde çıkan sonuç bizimde çevremizdekileride mutlu etmez.


Her işe saygıyla ve sevgiyle başlamak ne demektir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Her işe saygı ve sevgi ile başlarsak, o işi severek yaparsak sonucunun çok güzel olacağını  kendimizi boşa yormamış ve emeğimizi boşa harcamamış oluruz.

Bu yüzden işe  saygı duymamız iş disiplinimiz için ve o işi benimseyebilmemiz için önemlidir. Sevmediğimiz bir iş hem bizi mutsuz eder hemde çıkan sonuçtan dolayı kendimizi boşa yormuş  oluruz. Bu yüzden yapacağımız iş her ne olursa olsun özenerek ve severek o işe saygı duyarak yapmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Her başladığımız işe sevgiyle ve saygı ile başlamalıyız. Çünkü sevgi ve saygı her şeyin başında gelir. Sevdiğimiz insanlara karşı veya hiç tanımadığımız insanlara karşı öncelikle saygılı olmalıyız. Saygılı olduğumu zaman güzel ahlak her zaman beraberinde gelir. Saygı ve sevgi gibi temel ahlak kavramları birlikte yaşamak ve birlikte benimsemek elbetteki vazgeçilmez duyguları beraberinde getirir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.