Herkes sevdiğini öper bayram da bahane atasözünün anlamı


Türkçe Öğretmeni

TDK Sözlüğü Herkes sevdiğini öper bayram da bahane atasözünün anlamı başlığının sözlük anlamını ve örnek cümleleri kısaca ele alacağız.


Atasözünün Anlamı :  İnsan Bir işi yapmaya kafasına koydu mu ona mutlaka bir gerekçe bulur ve gerçekleştirir anlamına gelen bir atasözüdür.


Herkes sevdiğini öper bayram da bahane atasözünün anlamı ile ilgili cümleler


  1. Önümüze ne kadar Engelde çıksa Eninde sonunda istediğinizi elde etmeye başarmalısın  herkes sevdiğini öper Bayram da bahane ne de olsa.
  2. Sen derslerini çalışmaya devam et Herkes sevdiği öper bayramda bahane.
  3. Vermiş olduğunuz hedefe varmak için engelleri birer birer açmanız gerekir herkes sevdiğini öper bayramdan bahane.

 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Herkes sevdiğini öper bayram da bahane atasözünün anlamı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Herkes sevdiğini öper Bayram bahane ifadesinde anlatılmak istenen bir insan yapmak istediği işi veya kafasına koymuş olduğu bir işi istese de istemese de tüm zorluklara rağmen yapar ifadesini anlatan bir sevgilisinin kalbini almak için herkes sevdiğini öper Bayram bahane ifadesiyle bu niyetine kadar kararlı olduğunu görebildik. Annesini kırdığı için herkes sevdiğini öper Bayram bahane deyimi ile eşdeğer bir şekilde onun kalbini almaya çalıştı ve ne etti ne yaptı kalbini almayı kazandığını söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!