“Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın!” hadisi bize ne anlatmak istemektedir?


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

7. Sınıf Din Kültürü “Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın!” hadisi bize ne anlatmak istemektedir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bu hadis bizlerin insan olarak davranışlarımıza bakmaya ve gözden geçirmeye sevk etmektedir. İnsan hatalarını düşünür, kendini sorgular ve davranışlarını kontrol ederse hataya mı gidiyor yoksa hayra mı gidiyor ancak o zaman anlar.
İnsan gün içerisinde neler yaptığını düşünürse , bu insanın hataya düşme payı çok azdır. Bu hadisi şerifte de bizlere kendimizi tanımamız, davranışlarımızı tartmamız ve düşünmemiz konusunda teşvik vardır.



 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

“Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın!” hadisi bize ne anlatmak istemektedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...




Merve
Bir insanı hesaba çekilmeden önce öncelikle kendini dinlemeli kendini günahlardan malı koymalı kendine iyiliği güzelliği vermeli ve dünya hayatının geçici bir boş olduğunu bilmeli ve her zaman güzelliğin iyiliği göstererek küçüklükten ve zorluklardan büyük günahlardan kendini alikoymanin bulmalıdır. Güzelliklerle ağırlıklı olarak ve tam bir müslüman olarak her zaman ahiret hayatımız ve dünya hayatımızı güzelliklerle tamamlamış oluruz. Kötülükler zorluklar ve büyük yılanları işlemek doğru bir davranış değildir ve insanları iyi yönelmez.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!