Ders Notları

Hılfu’l-Fudûl topluluğuna katılması, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) hangi ahlaki özelliklere sahip olduğunu gösterir?

4. Sınıf Din Kültürü Hılfu’l-Fudûl topluluğuna katılması, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) hangi ahlaki özelliklere sahip olduğunu gösterir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hılfu’l-Fudûl topluluğuna katılması, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) in merhametli, adaletli ve yardıma muhtaç olan insanların ellerinden tuttuğunu gösterir.
Toplumun bu kadar cahil ve zalim olduğu bir dönemde iyi davranışlarda bulunmak ve adil olmak gerçekten çok zor bir iştir. Kötülüklerin normal olduğu bir toplumda anarşi olur ve insanlarda bunlardan etkilenir. Ancak Peygamberimiz büyük ahlakı göstererek güzelliğini ortaya koymuştur. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in her zaman yardım ekmekten oldukça hoşlandığını peygamber efendimizin yardımlaşmayı büyük önem verdiğini yaptığı davranışlar da görebiliriz insanların gözükmekte adaletli davranmakta merhametli davranmakta büyüklere karşı saygılı davranmak da her zaman güzel ahlaklı olan peygamber efendimizi örnek almalıyız hayatımız boyunca peygamber efendimizin izinden gitmeliyiz onun örnek hayatını kendi hayatımıza almalıyız peygamber efendimiz her zaman örnek alınacak davranışlar vardır yüzden peygamber efendimizin izinden gitmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.