Ders Notları

Hz. Âdem (a.s.) kıssası hakkında İslam Ansiklopedisi, peygamberler tarihi ve Genel Ağ gibi kaynaklardan bilgi edininiz.

6. Sınıf Din Kültürü Hz. Âdem (a.s.) kıssası hakkında İslam Ansiklopedisi, peygamberler tarihi ve Genel Ağ gibi kaynaklardan bilgi edininiz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yüce Allah Celle Celalühü tarafından Hazreti Adem Aleyhisselam arkasından Hz Havva aleyhisselam annemiz yaratılmış ve melekleri onlara secde etmeleri istenmiştir ancak şeytan ateşten yaratıldığını onlardan üstün olduğunu belirterek secde etmemiştir bunun üzerine şeytan lanetlenmiştir.
 Hz Adem ve Hazreti Havva aleyhisselam cennette kendilerine yer edinmiş ve sadece yasaklı olan bir meyveyi yememeleri hususunda onlara uyarılarda bulunmuştur. Yasaklı olan meyve yediklerinde Cennet Hayatlar sona ermiş ve dünya hayatına gönderilerek sınava tabi tutulmuşlardır.  

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Hz Adem kıssası hakkında bir bilgi edinmek istediğiniz zaman ve bunu araştırmak istediğiniz zaman din kültürü ahlak bilgisi dersi mizdeki bu konuyu yaptığımız zaman tüm derslerimizde bize yardımcı olan Forum sayfa sitesini ziyaret ederek bu sayfadaki kısa anlaşılır güzel bilgilerle ödevimizi tamamladı verdiğiniz bilgiler ve cevaplar da ödevimizi yaptık ödevimi yaparken her zaman buraya bakarak yapıyorum çünkü anlaşılır güzel bilgilerle hem ödevimi daha iyi bir şekilde anlıyorum hem de ödevimi çok güzel bir şekilde tamam diye biliyorum size çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.