Ders Notları

Hz. Davud (a.s.) kimdir? Onun hakkında neler biliyorsunuz?

5. Sınıf Din Kültürü Hz. Davud (a.s.) kimdir? Onun hakkında neler biliyorsunuz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Davud (as) Kudüs’ te doğmuştur. Hazreti Davud (a.s.)’a Zebur isminde ve İbranice dilindeki kitap indirilmiştir Kendisine peygamberlikle beraber hükümdarlık verilmişti.
Sesi çok güzel olup, Zebur okuduğu zaman her şey susarak onu dinlerdi. Zalim bir hükümdar olan Calut’ u öldürmüştür. 100 yaşında vefat etmiş yerini Süleyman (as) ‘a bırakmıştır. Davud (as) orucu diye meşhur olan bir oruç vardır ki, oda Davud peygamberin yaptığı gibi bir gün oruç tutup birgün tutmadan geçirmektir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Hz Davut kudüs’te doğan bir peygamberdir Hz Davut Ayrıca hükümdarlık süren bir peygamber olduğu bilinmektedir Hz Davut dört kitaptan biri olan zebur’un indirilmiş olan bir peygamber olarak bilinmektedir Hz Davut hakkında detaylı bilgileri öğrenmek istediğimiz zaman tüm ders kitaplarımızda güzel cevaplara bilgileri ulaştığımız Forum sayfa sitesini ziyaret ederek buradaki cevaplar ve bilgilerini ödevinizi tamamladım Hz Davut Ayrıca orucu ile tanınan bir peygamberde Davut orucu olarak bilinen bir gün tutup Birgün tutmayan orucun Hz davut’un tutmuş olduğu oruç geleneğine bağlı olarak söylendiğini bilinmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.