Ders Notları

Hz. Hatice (r.a.) ya da Ebu Talip hakkında neler biliyorsunuz?

6. Sınıf Din Kültürü Hz. Hatice (r.a.) ya da Ebu Talip hakkında neler biliyorsunuz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hz Hatice; Peygamber Efendimizin ilk eşi ve ilk Müslümanlardandır. Namusu ile tanınmıştır. Genç yaşta dul kalmış 40 yaşında iken Peygamberimizle evlenmiştir. Peygamberimize ilk inanan ve destek veren insandır. Malını Allah yolunda harcamıştır. Peygamberimiz ölümünden sonra her zaman onu hayırla anmıştır.
Ebu Talip; Peygamber Efendimizin küçükken bakımını üstlenen ve her zaman ona destek çıkan kişidir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Din kültürü ahlak bilgisi ders kitabımızı Hz Hatice ve Ebu talip hakkında detaylı bilgileri öğrenmek ve peygamber efendimizin hayatında hangi alanlarda olduğunu öğrenmek için her zaman doğru kaynak olarak bildiğimiz Forum sayfa sitesi cevapların ziyaret ederek buradaki bilgiler ve cevaplarla öğrenmiş oluyoruz. Hz Hatice peygamber efendimizin ilk keçidir peygamber efendimizin ilk eşi olarak çocuklarının annesi olarak da bilinmektedir peygamber efendimizin Ayrıca lk peygamber oluşunu ve İslam’ın ilk kalkınmasını bilen ilk kadın müslüman olarak da bilinmektedir küçük yaştan itibaren peygamber efendimize bakan bakımını üstlenen ve sahip çıkan amcası olan Ebu talib’in de peygamber efendimizi koruduğunu kolladığı baktığını ve sevdiğini bilmekteyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.