Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Kur’an’ı açıklama görevi hakkında bilgi veriniz.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

7. Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Kur’an’ı açıklama görevi hakkında bilgi veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Kur’an’ı açıklama görevi hakkında bilgi veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Hz Muhammed’in Sallallahü Aleyhi ve Sellem Kur’an’ın açıklamadaki görevlerini Örnek vermek gerekirse kur’an-ı Kerim’de bizlere oruç tutmamız namaz kılmamız gibi ibadetleri ifade etmekle beraber nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verilmemiştir.

İşte bu sayede Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem bizlere farz kılınan ibadet lerin nasıl yapılacağı hakkında bizlere bilgiler vererek bizleri doğru yola iletmiştir.


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Kur’an’ı açıklama görevi hakkında bilgi veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Dinimizde Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem Kur’an’ı açıklama görevi verilmiş ve bizlerin İslam dinini nasıl yaşamamız gerektiği hakkında bizlere bilgiler veren ve öğütler veren bir peygamberdi.

Dinimizde bizlere Hac oruç namaz gibi birçok ibadet ve görev verilmiş ve bu görevlerin nasıl yapılması gerektiğini de Peygamber efendimiz Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem de öğrenmiş olduğumuzdan dolayı dinimizin tamamlayıcısı olarak kabul edilmektedir.

Sonuç olarak Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem Kur’an’ı açıklayıcısı olarak bizlere yol göstermiş ve Allah’ın emir ve yasaklarını nasıl yapacağımız hakkında bizlere bilgiler vererek bizlerin Allah yolunda ilerlememizi sağladığı için Kur’an’ı açıklama görevini bu şekilde anlamış oluruz.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Kur’an’ı açıklama görevi hakkında bilgi veriniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Allah'a dua Lenin insanlara ve müslümanları göndermiş olduğu Emir ve buyrukları müjdeleyen ve bunların en güzel şekilde bize ifade eden rahmet peygamberiydi. Kur'an-ı Kerim'de bulunan ayet ve surelerde yer alan İslamın ve imanın şartlarını Allah'ın tek ve bir olduğu ayrıca Müslümanlığın aksi olduğunu peygamber efendimiz de bizim müjdelemiştir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!