Hz. Muhammed’in (s.a.v.) nasıl bir eş, baba ve dede olduğunu kısaca yazınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

5. Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in (s.a.v.) nasıl bir eş, baba ve dede olduğunu kısaca yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamber Efendimiz bir eş olarak kibar, nezaket sahibi, hediye alan ve eşlerine karşı merhametli biriydi. Kendi şahsi işlerini kendisi yapardı. Baba ve dede olarak çocuklarla oynar, onlara asla kızmaz ve çocuklara kıymet verirdi. Çocukların bir hatası olduğunda onları incitmezdi. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) nasıl bir eş, baba ve dede olduğunu kısaca yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz ailesine karşı her zaman nazik saygılı merhametli ve sevgini bir şekilde yaklaşıldı. Peygamber efendimiz ehl-i beytinin her zaman seferde sevgisini ifade ederdi. Peygamber efendimiz iyi bir eş iyi bir baba iyi bir dede dün kişilik özelliklerinin hepsini taşırdı. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem davranışlardan örnek alınacak bir kişi diye sahibi de aynı şekilde iyi bir eş iyi bir baba iyi bir dede olmuş ve bu şekilde çevresindeki insanlara örnek olmuştur.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!