Hz. Muhammed'in (s.a.v.) örnek kişiliğinin bizim için önemi nedir? Belirtiniz. | Forum Sayfa Cevapları

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) örnek kişiliğinin bizim için önemi nedir? Belirtiniz.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

8. Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in (s.a.v.) örnek kişiliğinin bizim için önemi nedir? Belirtiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) örnek kişiliğinin bizim için önemi nedir? Belirtiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Hazreti Muhammed’in sallallahu aleyhi vesellem in örnek kişiliğinin bizim için önemi büyüktür. Çünkü onun öyle kişiliği sayesinde insanlar onun davranışlarını taklit etmişler ve kendilerini örnek alarak bir hayat biçimi oluşturmuşlardır. Buda güzel ahlaklı kişilerin çoğalmasını ve İslamiyetin yaşandığı zaman ne kadar güzel bir ortam oluşturduğunun en büyük göstergesidir.


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) örnek kişiliğinin bizim için önemi nedir? Belirtiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Peygamber efendimiz gerek toplumsal gerekse ailevi ilişkilerinde her zaman güzel soyluluk merhamet gibi büyük erdemlerle insanlara muamele etmiştir. Bu güzel ahlaklar sayesinde düşmanları tarafından bile sevilmiş ve takdir edilmiştir. Çocuklardan büyük insanlara kadar herkes onun ahlakını takdir etmiş ve gerek hayatında gerekse ölümünden sonra her zaman davranışları benimsenmiştir.  İnsanlar Allah’ın rızasını kazanmak ve Cennet’e girmek için bu güzel ahlakı benimsemiş ve hayatlarına girdirmişlerdir.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,hz muhammed (s a v) örnek kişiliğinin bizim için önemi nedir ?belirtiniz

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) örnek kişiliğinin bizim için önemi nedir? Belirtiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 28 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Zülal
error: Kopya Yasak