Hz. Muhammed’in (s.a.v.) rahmet peygamberi olması ne demektir? Açıklayınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

7. Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in (s.a.v.) rahmet peygamberi olması ne demektir? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) rahmet peygamberi olması ne demektir? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Hz. Muhammed s.a.v merhametli Cömert ve güzel ahlaklı bir kişi olarak kabul edilmektedir. Yüce Allah Celle celaluhu kur’an-ı Kerim’de yer alan bir ayet de biz seni Alemlere Rahmet olsun diye gönderdik diye bizlere Peygamber efendimiz Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin sadece Müslümanlara değil tüm insanlığa rahmet olarak gönderildiğini anlıyoruz.


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) rahmet peygamberi olması ne demektir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

İslam dininde Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem rahmet peygamberi olması onun sadece bir topluma değil tüm insanla gönderildiğinden dolayı bu ifade kullanıldığını ifade etmemiz mümkün olacaktır.

Peygamber Efendimiz de beraber son din olan İslam dini ilan edilmiş ve İslam dini tüm müslümanlar ve tüm insanlar için umut ışığı doğurmuştur.

İslam dini ile beraber tüm alemlere rahmet olan peygamber efendimiz insanları güzel ahlak cömertlik e rahmetli bir şekilde onları İslam dinine davet etmiş ve kurtuluşa vesile olmuştur.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) rahmet peygamberi olması ne demektir? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem peygamber olmadan önce ve peygamber olduktan sonra güzel duayı da erdemli davranışıyla ve benimsemiş olduğu temel halayda çevresindeki insanlara örnek olan kılavuzluk yapan bir peygamberdi. Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem tüm İslam alemine rahmet peygamberi olarak gönderilmiştir. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem kendisine iyi davranmayan ve doğru yolu bulmaya müşriklere bile merhametli bir şekilde yaklaşmış ve rahmetin en güzel simgelerinden biri göstermiştir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!