Ders Notları

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yaşadığı dönemde, toplumda hangi dinî inançların yaygın olduğunu Genel Ağ, İslam tarihi vb. kaynaklardan araştırınız.

4. Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yaşadığı dönemde, toplumda hangi dinî inançların yaygın olduğunu Genel Ağ, İslam tarihi vb. kaynaklardan araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamberimizin yaşadığı dönemde genel olarak insanlar putperesti. Kabe ‘ de çok sayıda put bulunuyor, insanlar Allah ile beraber bu putlara tapıyorlardı. Hristiyanlık ve yahudilerde olsa da genel olarak putperestlik hakimdi. Hanif dini denilen, Allah’a inanan ve putlara tapmayarak inançları koruyan insanlar mevcuttu. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz döneminde yaşayan insanların hangi dinle ve inanca bağlı olduklarını öğrenmek istediğimiz zaman her zaman din kültürü ahlak bilgisi ders kitabında da bize verdiği dersler ile bilgilendirmeniz ve yapmış olduğumuz derslere güzel bir şekilde tanımladığımız Forum sayfa sitesi cevaplarını ziyaret ederek buradaki bilgiler ve cevapları ödevimi tamamladım sizleri her zaman severek takip ediyorum sizlerin verdiği ödevleri çok beğeniyorum size çok teşekkür ediyorum. Her zaman din kültürü ahlak bilgisi ders kitabındaki ödevlerimi buraya bakarak yapacağım.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.