Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yaşadığı dönemde, toplumda hangi dinî inançların yaygın olduğunu Genel Ağ, İslam tarihi vb. kaynaklardan araştırınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

4. Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yaşadığı dönemde, toplumda hangi dinî inançların yaygın olduğunu Genel Ağ, İslam tarihi vb. kaynaklardan araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamberimizin yaşadığı dönemde genel olarak insanlar putperesti. Kabe ‘ de çok sayıda put bulunuyor, insanlar Allah ile beraber bu putlara tapıyorlardı. Hristiyanlık ve yahudilerde olsa da genel olarak putperestlik hakimdi. Hanif dini denilen, Allah’a inanan ve putlara tapmayarak inançları koruyan insanlar mevcuttu. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yaşadığı dönemde, toplumda hangi dinî inançların yaygın olduğunu Genel Ağ, İslam tarihi vb. kaynaklardan araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz döneminde yaşayan insanların hangi dinle ve inanca bağlı olduklarını öğrenmek istediğimiz zaman her zaman din kültürü ahlak bilgisi ders kitabında da bize verdiği dersler ile bilgilendirmeniz ve yapmış olduğumuz derslere güzel bir şekilde tanımladığımız Forum sayfa sitesi cevaplarını ziyaret ederek buradaki bilgiler ve cevapları ödevimi tamamladım sizleri her zaman severek takip ediyorum sizlerin verdiği ödevleri çok beğeniyorum size çok teşekkür ediyorum. Her zaman din kültürü ahlak bilgisi ders kitabındaki ödevlerimi buraya bakarak yapacağım.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!