Ders Notları

Hz. Peygamberin yetişmesinde emeği olan kişilerin isimlerini not ediniz.

5. Sınıf Din Kültürü Hz. Peygamberin yetişmesinde emeği olan kişilerin isimlerini not ediniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamberimizin yetişmesinde emeği olan büyükleri; süt annesi Halime annemiz, dedesi Abdülmüttalib, amcası Ebu Talip ‘tir.
Peygamberimiz anne karnındayken babası vefat etmiş , süt annesinin yanında kalmış, altı yaşındayken de annesi vefat etmiştir. Dedesinin yanında kalmış, oda vefat edince amcasına emanet olarak büyümüştür. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin yetişmesinde en büyük rol olan babası henüz doğmadan vefat ettiği için annesinin en iyi olmuştur daha sonra süt annesi olan Halime annemizin yetişmesinde Büyük bir rol oynadığını söyleyebiliriz daha sonraları dedesi abdülmuttalib’in peygamber efendimizin yetişmesinde ve çocukluk yıllarında destekçisi ve yardımcısı olduğunu söyleyebiliriz amcası ise gençlik dönemine kadar ona sahip çıkan ilişkisinde yardımcı olan ve ihtiyaçlarına yardım koşan Ebu talip amcası olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.