Ders Notları

Hz. Salih (a.s.) hangi kavme peygamber olarak gönderilmiştir? Peygamberlik görevini yerine getirirken ne gibi sıkıntılar yaşamıştır? Bu konuda bir araştırma yapınız.

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Hz. Salih (a.s.) hangi kavme peygamber olarak gönderilmiştir? Peygamberlik görevini yerine getirirken ne gibi sıkıntılar yaşamıştır? Bu konuda bir araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hz. Salih (a.s.) hangi kavme peygamber olarak gönderilmiştir? Peygamberlik görevini yerine getirirken ne gibi sıkıntılar yaşamıştır? Bu konuda bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Hz. Salih (a.s.) Semud kavmine peygamber olarak gönderilmiştir.

Samud kavmi onana inanmamış, çeşitli eziyetler yaparak ona zarar vermiştir. Bunun sonucunda Yüce Allah c.c. Semud kavmini şiddetli bir şekilde helak etmiştir.


Hz. Salih (a.s.) hangi kavme peygamber olarak gönderilmiştir? Peygamberlik görevini yerine getirirken ne gibi sıkıntılar yaşamıştır? Bu konuda bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Hz. Salih (a.s.) Semud kavmine gönderilen bir peygamberimizdir.

Hz. Salih (a.s.) dinimizin kutsal kitabı Kuran-ı Kerimde ismi geçen 25 peygamberden bir tanesidir. Hz. Salih (a.s.), Semud kavmini uyarması için Yüce allah c.c tarafından gönderilmiştir. Semud kavmi Hz. Salih (a.s.)’e eziyetler etmiş ve onu dinlememişlerdir. Bunun sonucnda Yüce Allah c.c. Semud kavmini helak etmiştir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Asu dedi ki:

    Çok güzel bende onu araştırıyom

     

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.