I. Dünya Savaşı sırasında taraf değiştiren devlet hangisidir? Söyleyiniz.


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi I. Dünya Savaşı sırasında taraf değiştiren devlet hangisidir? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


I. Dünya Savaşı sırasında taraf değiştiren devlet hangisidir? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Birinci Dünya Savaşı sırasında taraf değiştiren devlet İtalya’dır. İtalya birinci Dünya Savaşı başında ittifak devletleri arasındaydı.  Ancak 1915 yılında taraf değiştirerek itilaf devletleri grubuna geçmiştir.


I. Dünya Savaşı sırasında taraf değiştiren devlet hangisidir? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Birinci Dünya Savaşı başladığı zaman ittifak ve itilaf devletleri olmak üzere iki grup vardı.
İtalya savaşın başladığı zamanlarda Almanya, Osmanlı İmparatorluğu ve Avusturalya -Macaristan İmparatorluğu gibi kendisi de İttifak devletlerinin tarafındaydı. Daha sonra İtilaf devletlerinin arasına katılmıştır.
bunun sebebi ise; Avusturya’nın elinde bir çok İtalyan şehri vardı ve aralarında sınırlara dair anlaşmazlıklar çıkmıştı. İngiltere ve Fransa ise İtalya’ya bu toprakları kesin olarak alabileceği vaadinde bulundular. Bu teklifi kaçırmak istemeyen İtalya ,ayrıca İtilaf devletlerinin Trablusgarp’ ın işgaline izin vermesi ve desteklemesi ile Osmanlı topraklarında gözü olan İtalya’nın taraf değiştirmedeki kararında büyük etki yapmıştır.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/i-dunya-savasi-sirasinda-taraf-degistiren-devlet-hangisidir-soyleyiniz html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

I. Dünya Savaşı sırasında taraf değiştiren devlet hangisidir? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
I Dünya savaşı birçok ülkenin katılmış olduğu ve itilaf ittifak devletleri'nin savaşmış olduğu bir savaştır bu savaşta taraf değiştiren ülke İtalya devletidir İtalya devleti ittifak devletlerinin tarafında iken itilaf devletlerinin tarafına geçerek taraf değiştirmeyi seçmiştir. I Dünya Savaşı'nda elbetteki yıkımlar ölümler sömürgeler ve çok kötü sonuçlar ortaya çıkmıştır yalnız itilaf Devletleri kazanan taraf olmuştur ittifak devletleri kaybederek savaştan çekilmiştir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!