Ders Notları

İçi dolu saydam cam veya plastik şişenin arkasındaki cisimlerin olduğundan farklı görünmesinin nedeni nedir?

7. Sınıf Fen Bilimleri İçi dolu saydam cam veya plastik şişenin arkasındaki cisimlerin olduğundan farklı görünmesinin nedeni nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İçi dolu saydam cam veya plastik şişenin arkasındaki cisimlerin olduğundan farklı görünmesinin nedeni nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İçi dolu saydam plastik veya cam şişe arkasına elinizi yada bir cismi uzattığınızda cisimlerin farklı göründüğünü fark edersiniz. Bu ışığın geldiği açıdan saydam ortama girmesiyle, kırılmasına vede hızının değişmesine sebep olmaktadır. Bunun sonucunda gördüğünüz cismin görüntüsü farklı olur.


İçi dolu saydam cam veya plastik şişenin arkasındaki cisimlerin olduğundan farklı görünmesinin nedeni nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İçi dolu saydam cisimlerin cam veya plastik şişelerin arkasındaki farklı göstermesinin sebebi ışığın saydam bir ortamdan, saydam bir ortama geçerken kırılmasına sebep olur.

Işığın kırılması sonucunda ,ışığın hızının değişmesi gördüğümüz görüntünün olduğundan farklı görünmesine sebep olmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İçi dolu bir pet şişe veya cam bir şişe in arkasındaki cisibi rahat bir şekilde görebiliriz çünkü bunların şeffaf bir yapısı olduğu için ve renksiz bir yapıya sahip oldukları için arkasındaki rahat görmeye özelliğine sahip vardır bunlar gidildiği zaman ve işimize bitirdiği ne zaman geri dönüş olabilecek maddeler arasında yer alır örneğin cam şişeler pet şişeler ve bu gibi geri dönüşümü mümkün olan şişelerin geri dönüşümü atmalıyız eğer duada veya ormanlık alanlarda bunları kullanmışsa muhakkak toplayarak geri dönüşüm noktalarını atmalı ve asla doğaya bırakmamalıyız doğaya bıraktığımız zaman çeşitli yangınların ortaya çıkabileceği gibi dualar ve toprakta çok uzun süreli dediği için toprağa ciddi şekilde zarar verdiğini unutmamalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.