Ders Notları

İhtiyaç duyduğunuz bilgilere nasıl ulaşıyorsunuz? Bir konuda araştırma yapmak istediğinizde hangi kaynaklara başvuruyorsunuz? Açıklayınız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler İhtiyaç duyduğunuz bilgilere nasıl ulaşıyorsunuz? Bir konuda araştırma yapmak istediğinizde hangi kaynaklara başvuruyorsunuz? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İhtiyaç duyduğunuz bilgilere nasıl ulaşıyorsunuz? Bir konuda araştırma yapmak istediğinizde hangi kaynaklara başvuruyorsunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
İhtiyaç duyduğumuz bilgilere enel olarak İnternet ortamında var olan güvenilir sitelerden karşılıyorum.
İhtiyaç duyduğum bilgilere genel olarak güvenilir web sitelerinden resmi devlet sitelerinden ansiklopedilerden kitaplardan ve dergi ve gazetelerden yararlanarak Bu kaynaklardan araştırmalarımı yaptığımı söyleyebilirim.


İhtiyaç duyduğunuz bilgilere nasıl ulaşıyorsunuz? Bir konuda araştırma yapmak istediğinizde hangi kaynaklara başvuruyorsunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Öğretmenimin vermiş olduğu ödevleri ihtiyaç duyduğum bilgileri genel olarak İnternet ortamında var olan bilgilerden ulaştığını ifade edebilirim.
Bir konuda araştırma yapmak istediğim sen genel olarak İnternet ortamında var olan güvenilir sitelerden gov.tr ve kurum ve kuruluşların sitesine bakarak araştırmalarımı yapıyorum.
Kitaplardan araştırmamı yaparken ise ansiklopedilerden dergilerden gazetelerden ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın tavsiye ettiği kitaplardan gerekli araştırmalarımı yaparak kaynak gösterdiğini ifade edebilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Araştırmak istediğiniz bir konuyu veya merak ettiğimiz bir konuyu araştırdığımız zaman öncelikle güvenilir kaynaklardan araştırma yapmak oldukça önemlidir çünkü bir konuda herhangi bir bilgi edinmek istediğiniz zaman güvenlik kaynaklardan ve güvenli doğru bilgilere ulaşmak elbette ki o konu hakkında daha güzel bir şekilde bilgilerimize yardımcı olacaktır aynı şekilde dersimizi yaptığımız zaman güvenli sitelerini ziyaret ederek ödevlerimizi yaptığımız zaman ödevlerimi de doğru bir şekilde bitirmiş oluruz bu sayede ödevlerimiz de başarılı olur ayrıca doğru bildiğimiz konularla daha başarılı ve daha bilgili olabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.