Ders Notları

İhtiyaç ve isteklerimizi karşılarken paramızı nasıl harcamalıyız?

3. Sınıf Türkçe İhtiyaç ve isteklerimizi karşılarken paramızı nasıl harcamalıyız? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
İhtiyaç ve isteklerimiz karşılarken öncelikle paramızın miktarına bakmalıyız. Bir fiyat belirlemesi yaparak ihtiyaçlarımızı belirlemeliyiz. İhtiyaçlarımızı aldıktan sonra elimizde kalan para ile isteklerimizi alıp alamayacağımıza bakmalıyız.
Ailemizle beraber bir fiyat araştırması ve ne kadar sürede bu paranın toparlanacağı hakkında bilgiler tutmalıyız. Elimizdeki parayı bu şekilde harcar ve değerlendirirsek daha iyi bir harcama yapmış oluruz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Öncelikle alışveriş yaptığımız zaman veya bir harcama yaptığımız zaman isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı birbirinden ayırt etmeliyiz. İhtiyaçlarımızı kenevir yaşam için gereklidir yaşamımızda ihtiyaçlarımızı karşıladığımız zaman çeşitli ihtiyaçlarımızı da karşılamış oluruz aile bütçesine göre ve durumumuza göre istekleri buza yer vermeliyiz paramızın hepsini hoşgeldin harcayarak istekleri Müzeyyen ederek ihtiyaçlarımızdan eksiği bıraktığımız zaman çeşitli sıkıntılar yaşayabilir veya borç takabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.